W nadchodzące lato 2021 roku zapraszamy na
Jurę Krakowsko-Częstochowską na

OBÓZ WSPINACZKOWY
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KIEDY i GDZIE?

    Obóz będzie odbywał się w terminach:
  • 27 czerwca-6 lipca 2021 roku [BRAK WOLNYCH MIEJSC]
  • 11 - 17 lipca 2021 roku [OSTATNIE WOLNE MIEJSCE]
  • 21 - 27 sierpnia 2021 roku [BRAK WOLNYCH MIEJSC]
Naszą bazą będzie Olsztyn koło Częstochowy - miejsce gdzie historia i kultura spotykają się z przyrodą.
To od tutejszego zamku rozpoczyna się (lub na nim kończy) Szlak Orlich Gniazd, przebiegający przez całą Jurę Krakowsko-Częstochowską. Dookoła rozciągają się malownicze wzgórza pełne wapiennych skał, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje też Rezerwat Sokole Góry, w którego bukowych lasach kryją się jaskinie i schroniska skalne.
WYDARZENIE NA FACEBOOKU na 2021r.


DLA KOGO?
I DLACZEGO?

Nasz obóz ma charakter wyjazdu sekcyjnego - skierowany jest do grupy 12-nastki dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat, które chcą razem spędzać czas, wspinając się w skałkach pod opieką instruktorów. Zapraszamy na niego zarówno osoby, które regularnie chodzą na ściankę, jak i te, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w pionowym świecie. Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji ( albo odwagi ;) ), żeby przywiązać się do liny i ruszyć do góry, zapraszamy na darmowe godzinne zajęcia, w trakcie których będzie można spróbować różnych form wspinania na sztucznej ścianie, a przy okazji poznać nas osobiście.

JAK?

Dawno, dawno temu, kiedy (choć trudno to sobie wyobrazić) nie było jeszcze internetu, wyjście na dwór nie było dla dzieci karą, tylko największą przyjemnością. Choć w międzyczasie świat nieco zmienił swoje oblicze, chcemy zaproponować powrót do aktywności z czasów, kiedy z kolegami i koleżankami spotykało się na podwórku, a nie przed monitorem czy wyświetlaczem. Najważniejsza była zgrana paczka i wyobraźnia.

Naczelną zasadą naszego obozu jest być tu i teraz. Chcemy stworzyć dzieciom przestrzeń do współpracy, dzielenia się, poznawania otoczenia i siebie nawzajem. Zamiast telewizora proponujemy im wspinanie i bieganie po lesie, zamiast gier na smartfonie - planszówki, gitarę zamiast youtuba, rozmowę zamiast chatu. Każdy będzie mógł znaleźć własne tempo, w które wpisany będzie radosny ruch i zasłużony odpoczynek. Chcielibyśmy, aby dni, które spędzimy razem, był czasem "offline". Telefony komórkowe przyjmiemy w depozyt i będziemy je udostępniać uczestnikom raz dziennie przez pół godziny po kolacji. Kontakt z instruktorami i wychowawcami będzie jednocześnie możliwy w każdym momencie w czasie trwania obozu.

Wierzymy w zrównoważony rytm dnia oparty na ruchu ciała i szarych komórek oraz zbilansowaną dietę. Dokładamy starań, żeby regularne posiłki zapewniały codzienną dawkę wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dlatego nasz wyjazd jest obozem bez nadmiernego dodatku substancji słodzących.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

- Wspinać się na wędkę i z dolną asekuracją
- Rozwijać technikę ruchu w różnych formacjach skalnych (płyty, zacięcia, kominy, rysy, przewieszki)
- Asekurować z użyciem różnych przyrządów
- Poznawać historię wspinania, węzły i elementy ekwipunku wspinaczkowego
- Odnajdywać skały i drogi wspinaczkowe z pomocą przewodnika
- Uczyć poruszać się w terenie z wykorzystaniem mapy i kompasu
- Zjeżdżać na linie
- Biegać po lesie
- Grać w gry terenowe
- Zwiedzać zamki i jaskinie
- uprawiać jogę i rozciągać ciało
- Czytać książki
- Oglądać filmy wspinaczkowe
- Przeprowadzać video-warsztaty z technik wspinaczkowych
- Prowadzić kronikę obozu :)

CO ZAPEWNIAMY?
I JAKI KOSZT?

- 6/9 noclegów w pokojach 3 i 4 osobowych w gospodarstwie agroturystycznym (http://www.zaciszeolsztyn.pl/)
- 3 posiłki dziennie z pysznej domowej kuchni - śniadanie, obiadokolację i suchy prowiant na wyjście w skałki
- Certyfikowany sprzęt wspinaczkowy (uprzęże, liny, karabinki, kaski ect. ; zaś buty wspinaczkowe należy sobie zapewnić we własnym)
- Opiekę 3 instruktorów wspinaczki, a także opiekę animatorki oraz obozowego pudla królewskiego ;)
- Ubezpieczenie NNW
- Pamiątkową koszulkę obozową

KOSZT

Koszt obozu 10-dniowego wynosi 2450 PLN
ZNIŻKA 100 PLN przy wpłacie zaliczki do 15 marca 2021r.

Koszt obozu 7-dniowego wynosi 1950 PLN
ZNIŻKA 100 PLN przy wpłacie zaliczki do 30 kwietnia 2021r.

ESKALADA TEAM

Jan Luber

Instruktor wspinaczki

Wiktoria Dębkowska

Instruktorka wspinaczki

Grzegorz Gawryszewski

Instruktor wspinaczki

Layla

"Lejla" Pudel Królewski

Jesteśmy ludźmi otwartej przestrzeni i żywiołów.
Choć, na co dzień większość czasu spędzamy na ściankach wspinaczkowych, gdzie zachęcamy do aktywności naszych podopiecznych, tak naprawdę najlepiej czujemy się w ruchu, pod gołym niebem - w skałach, górach i lasach.Wspinamy się tam, biegamy i jeździmy na rowerze. W pracy i w czasie wolnym mamy szczęście robić to, co naprawdę lubimy i tą radością chcemy się dzielić z Wami.

Na obozie stałą kadrę stanowić będzie trójka instruktorów. Większa liczba opiekunów pozwoli nam łatwiej organizować wspinanie grup o różnym poziomie zaawansowania. Ponadto w tym roku na nasz obóz będziemy chcieli zaprosić na warsztaty trenerów innych dyscyplin (jogi, treningu funkcjonalnego, etc. osób związanych ze “Stacją Grawitacją w Częstochowie”).

Grzesiek Gawryszewski - wulkan energii, diabeł tasmański, który przez przypadek przyszedł na świat, jako przedstawiciel gatunku ludzkiego. Aby dokładnie zrozumieć, gdzie leżą Antypody, postanowił studiować m.in. geografię i z powodzeniem ją ukończył. Od kilkunastu lat uczy wspinania dzieci, młodzież i dorosłych. Lubi patrzeć na świat przez obiektyw aparatu, od niedawana - jako licencjonowany operator drona - także z lotu ptaka. W czasie obozu to on będzie odpowiadał za dokumentację fotograficzną wspólnych poczynań.
Janek o Grześku: Znakomity kompan i współpracownik. Profesjonalista bez zadęcia, pełny wewnętrznego ciepła i humoru. Obdarzony charyzmą, jednocześnie bezpośredni i cierpliwy.

Janek Luber - w poprzednim wcieleniu prawdopodobnie foksterier. W obecnym, zamiast czterech łap do poruszania się używał głównie dwóch kół. Dzięki rowerowi zwiedził wiele ciekawych miejsc, posiadł sporą wiedzę na temat ortopedii i rehabilitacji oraz obronił pracę magisterską z socjologii. Wspinanie z pasji dość nieoczekiwanie stało się dla niego sposobem na życie i nie przestaje być za to wdzięczny losowi. Ruch to dla niego wszechstronne doświadczenie, które wyraża także słowem i dźwiękiem. Na obozie to on będzie odpowiadał za oprawę muzyczną i animację kulturalną.
Grzesiek o Janku: mój brat bliźniak, którego pełne optymizmu podejście do życia daje mi zawsze zastrzyk dodatkowej energii. Człowiek wielu niespełnionych talentów. Zawsze spokojny i uśmiechnięty, z radosną fraszką wyciąganą ot tak z kapelusza. Prawdziwy Przyjaciel.

Wiktoria Dębkowska - Z wykształcenia fizjoterapeutka, z pasji wspinaczka. Odkąd w 2015 roku pierwszy raz dotknęła chwytów na ściance to już nie przestała się wspinać i to wywróciło jej życie do góry nogami. Chociaż poruszała się w pionie w Hiszpanii, Włoszech, Grecji czy Macedonii to serce zostawiła na polskiej jurze. Swoim pozytywnym nastawieniem i uśmiechem zaraża innych. Finalistka Akademickich Mistrzostw Polski, Crux Open Rekrut, Flash Revolution, stająca na pudle lokalnych zawodów. Po godzinach realizuje swoje zapędy kulinarne, czyta co tylko wpadnie jej w ręce i spędza jak najwięcej czasu na łonie natury.

Layla "Lejla" - 3-letni pudel królewski, który porzucił życie na salonach i wystawach, kosztem wolności i życia na łonie natury.KONTAKT

Warszawa, Polska

Stacja Grawitacja, al. Bohaterów Września 12

+48 506 644 191 Grzesiek
+48 608 018 699 Janek

24H/7 dni

Masz pytania - napisz lub zadzwoń!

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib